Inteligentny dom – przekształć swoją przestrzeń życiową z aplikacją SmartThings

W obecnych czasach technologie stale się rozwijają, wpływając na praktycznie wszystkie aspekty życia. Jednym z coraz popularniejszych trendów jest nieustające zainteresowanie rozwiązaniem, jakim jest inteligentny dom. Czym jest smart home i w jaki sposób może wpłynąć na wykonywanie codziennych obowiązków? W poniższym artykule zostanie wyjaśniona idea inteligentnego domu i aplikacji SmartThings, która okazuje się nieoceniona w przypadku czynności takich jak pranie czy sprzątanie.

Czym jest inteligentny dom?

Określenie inteligentny dom może brzmieć odrobinę futurystycznie. Nie oznacza to jednak, że dotyczy jedynie nowoczesnych i nowo powstałych budynków. Również starsze domy mogą z powodzeniem skorzystać z tej technologii.

Inteligentny dom, określany również jako Smart Home to system połączonych i w pełni zintegrowanych urządzeń, które umożliwiają zdalne sterowanie różnymi elementami naszej przestrzeni życiowej, przy użyciu tylko jednej aplikacji, jaką jest SmartThings*.

Jakie urządzenia smart można podłączyć do inteligentnego domu? Z pewnością będą to urządzenia związane z utrzymaniem czystości, jak inteligentny robot sprzątający. Oprócz tego możemy zaliczyć tutaj również pralki, suszarki, nowoczesne lodówki czy piekarniki. Możliwości jest naprawdę wiele!

Inteligentny dom i zalety takiego rozwiązania

Dlaczego warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest inteligentny dom? Przede wszystkim może to być bardzo duże udogodnienie i ułatwienie w wykonywaniu codziennych czynności. Nie odrywając się od pracy czy rozrywki przy użyciu jednej aplikacji możemy wyłączyć światło w sąsiednim pokoju, kontrolować proces pieczenia ciasta, ustawić odpowiednią temperaturę w całym domu i uruchomić pralkę lub suszarkę będąc w pracy lub na zakupach.

To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania inteligentny dom. Bardzo istotny jest aspekt zużycia energii. Inteligentne domy mogą być bardziej energooszczędne, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze rachunki za prąd. Dzięki sterowaniu oświetleniem i ogrzewaniem przy pomocy aplikacji, możemy kontrolować zużycie energii poszczególnych sprzętów i dostosować ją do swoich potrzeb.

Aplikacja SmartThings – co to jest?

Czym tak naprawdę jest wspomniana już aplikacja SmartThings? To aplikacja marki Samsung, która pozwala zarządzać Ci urządzeniami domowymi oraz kompatybilnymi urządzeniami elektronicznymi bezpośrednio za pomocą smartfonu lub tabletu.

Za pomocą aplikacji SmartThings możesz kontrolować stan swoich urządzeń również wtedy, kiedy nie ma Cię w domu. SmartThings może również wysyłać Ci powiadomienia na telefon o zakończeniu pracy danego urządzenia (np. pralki czy suszarki), a także informować Cię o ewentualnym awariach danego sprzętu. Korzystanie z aplikacji SmartThings jest niezwykle proste, a dostęp do niej możesz współdzielić z członkami Twojej rodziny.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

*Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia do sieci Wi-Fi oraz konta Samsung Account.