Porcelana, kamionka, a może szkło? Kubki do kawy z różnych materiałów

Kto z nas nie lubi tej chwili spokoju i przyjemności przy kubku ulubionej herbaty lub dobrej kawy? Dla tego rytuału nie tylko napój ma znaczenie, ważny jest też sam kubek. Jaki materiał wybrać: porcelanę, kamionkę czy może szkło?

Wydobyć prawdziwy smak i aromat

Każdy barista zgodzi się, że smak kawy zależy głównie od rodzaju ziaren, sposobu palenia czy części świata, z której dana odmiana przywędrowała. Miłośnicy herbaty podobnie zwracają uwagę na rodzaj liści, temperaturę i czas parzenia. Jednak jest jeszcze jeden istotny czynnik, który ma wpływ na całość doświadczenia i przyjemność picia kawy czy herbaty.

Kawę lub herbatę zdecydowanie najczęściej pija się w kubkach, najpopularniejsze naczynia są zrobione z porcelany lub innych odmian ceramiki takich jak kamionka. Można też niekiedy trafić na kubki szklane. Jak materiał wpływa na smak i inne właściwości napoju?

Wybierz elegancki kubek porcelanowy i ciesz się ulubioną kawą czy herbatą

Porcelanowe naczynia mają długą tradycję. Ten rodzaj ceramiki został wynaleziony w Chinach już w VII wieku i do dziś chińska porcelana uważana jest za najszlachetniejszą i najbardziej ekskluzywną. Zobacz kubki do kawy w ofercie sklepu internetowego DUKA, gdzie każdy miłośnik gorących napojów znajdzie coś dla siebie.

Czy warto skusić się akurat na kubek z porcelany? Jej idealnie gładka struktura sprawia, że naczynie nie absorbuje smaków ani zapachów, a do tego kubek porcelanowy jest łatwy w czyszczeniu z osadów kawy lub herbaty. Dobrej jakości porcelana nadaje się do mycia w zmywarce, co sprawia, że jest to idealny wybór dla każdego miłośnika kawy i herbaty.

Inne kubki ceramiczne: czy warto wybrać na przykład kubek z kamionki?

Porcelana to nie jedyny wybór, gdy chodzi o ceramikę użytkową. Jest także ciekawa kamionka, która charakteryzuje się dużą gęstością struktury i niezłą wytrzymałością. Kubek z kamionki będzie nieco cięższy w porównaniu do porcelany, dzięki czemu dobrze i pewnie leży w ręce. Ogranicza to nieco ryzyko stłuczenia kubka, zwłaszcza że kamionka jest dość odporna na pęknięcia i uszkodzenia. Kamionka to dobry wybór dla osób lubiących naturalną i nieco surową estetykę.

Szklane kubki na kawę czy herbatę – do nowoczesnego domu

Jeśli nie przemawia do Ciebie szlachetne oblicze porcelany ani nie przepadasz za nieco „ziemistym” wyglądem kubków z kamionki, to pewną alternatywą może być szklany kubek.

W ofercie sklepu DUKA można znaleźć na przykład bardzo ciekawe kubki z podwójnym dnem, gdzie napój wygląda tak, jakby był zawieszony w powietrzu. Szkło ma nowoczesny wygląd i będzie to dobry wybór dla miłośnika minimalistycznego designu. Takie naczynia mają też dobre właściwości termiczne.

Jak widać, jest wiele ciekawych propozycji. Porcelana ma szlachetny charakter i jest bardzo elegancka. Kamionka to propozycja dla osób lubiących nieco bardziej naturalny wygląd, a szklane kubki zwracają uwagę nietuzinkowym i nowoczesnym designem. Zobacz wszystkie kubki do kawy w ofercie DUKA.