Styl glamour i jego cechy charakterystyczne

Glamour to styl wnętrzarski zapoczątkowany przez dawne gwiazdy Hollywood. Jego cechami charakterystycznymi jest stosowanie dużej ilości błyszczących dodatków. Podpowiadamy, jak urządzić salon w tym stylu.

Styl glamour – charakterystyka

Z założenia pomieszczenia w stylu glamour mają stanowić odzwierciedlenie wnętrz należących do gwiazd Hollywood z połowy ubiegłego wieku. Stylizacje wnętrzarskie Marylin Monroe, Audrey Hepburn i innych znany postaci dawały inspiracje do tworzenia własnych szykownych aranżacji.

Glamour cechuje się stosowanie eleganckich mebli w połączeniu z nieco kiczowatymi dodatkami. W zależności od indywidualnych preferencji mogą to być kryształowe żyrandole, puchary, bogato zdobione lustra, błyszczące tapety i wiele innych dekoracji. Omawiany styl odnajdzie się w każdym rodzaju pomieszczenia i może stanowić motyw przewodni dla całego mieszkania.

Salon w stylu glamour

Salon urządzony w stylu glamour powinien zawierać kilka charakterystycznych cech. Pierwszą z nich jest stosowanie takich kolorów jak: złoty, srebrny, fioletowy, czerwony lub różowy.

Wspomniane barwy mogą zdobić dodatki, jak i ściany oraz elementy wyposażenia. Ważne aby w pomieszczeniu znajdowało się dużo światła oraz elementy, które będą je potęgować i rozpraszać, warto tu wymienić takie dekoracje jak błyszczące wazony, żyrandole lub lustra z niebanalnymi ramami. Często stosowanym dodatkiem w stylu glamour są tapety. Te niedoceniane dekoracje ścienne powinny zawierać elementy, które będą odbijały światło słoneczne. Ostatnia istotna kwestia to meble wypoczynkowe, obicia foteli oraz sofy powinny być podobne lub identyczne.