Fotel uszak jako idealny mebel do wypoczynku

Jedną z klasycznych konstrukcji meblowych uznawanych powszechnie za ponadczasowe jest fotel uszak. Gwarantuje on optymalny komfort w trakcie siedzenia, a dodatkowo odznacza się niezwykle atrakcyjnym designem.

Znakomicie pasuje do pomieszczeń zaaranżowanych zarówno w stylu skandynawskim, jak i rustykalnym, angielskim, boho, glamour czy loftowym.

Fotel uszak – połączenie wygody z funkcjonalnością

Fotel uszak wywodzi się z okresu panowania króla Ludwika XVI – ozdabiał wtedy wnętrza pałaców i domów francuskich elit. Jego główna cecha to głębokie siedzisko z wysokim oparciem, dające użytkownikowi poczucie zaskakującej przytulności. Bardzo ważną rolę odgrywają ponadto wystające po bokach „uszy”, które z jednej strony niwelują hałas i przeciąg, z drugiej zaś zapobiegają przypadkowemu osunięciu na podłogę. Na uwagę zasługują jeszcze praktyczne podłokietniki stanowiące solidne podparcie dla dłoni. Całość obita jest wyjątkowo przyjemnym materiałem w postaci pluszu, weluru, welwetu, ewentualnie aksamitu. Omawiany mebel ma uniwersalny charakter, co oznacza, że może zostać z powodzeniem wstawiony do salonu, sypialni, gabinetu roboczego oraz pokoju dziecka.

Kolejna niewątpliwa zaleta to szerokie zastosowanie – doskonale nadaje się m.in. do zwykłego siedzenia, czytania książek i czasopism, rozwiązywania krzyżówek, oglądania ciekawych filmów lub seriali, wykonywania obowiązków zawodowych, urządzania sobie krótkich drzemek w ciągu dnia, a nawet karmienia niemowlęcia piersią. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem kolorystyki i udogodnień konstrukcyjnych, co pozwoli nam bez problemu wybrać egzemplarz perfekcyjnie dostosowany do indywidualnych potrzeb.