Zadbaj o wygodę i funkcjonalność w kuchni – poznaj najbardziej przydatne sprzęty gastronomiczne AGD

Kuchnia jest sercem domu. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, w końcu właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy sporo czasu, choćby na gotowaniu, rozmowach czy popijaniu kawy. Oczywiście kuchnia powinna poza estetyką, zachwycać też funkcjonalnością. Zatem czas poznać najbardziej przydatne sprzęty właśnie do tego wnętrza.

Funkcjonalność przez wielkie „F”, czyli czego nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Skoro wiecie już jak ważna jest funkcjonalność w kuchni, to czas poznać urządzenia, które ją zapewniają. Oczywiście musimy zacząć od czajnika elektrycznego. Rzeczywiście ma on dużą przewagę nad tradycyjnymi sprzętami. Przede wszystkim czajnik elektryczny nie ma gwiazdka, zatem po zagrzaniu wody po prostu się wyłączy, co wpływa także na bezpieczeństwo. Nie trzeba więc obawiać się, że dojdzie do spaleniu jak może mieć to miejsce w sytuacji, gdy wybierzecie zwykły sprzęt i np. zapomnicie go wyłączyć. Modele elektryczne posiadają też automatyczne wyłączenie w przypadki braku wody. Bez problemu można zaprogramować też określoną temperaturę, choćby do kawy espresso czy ulubionej owocowej herbaty. Jeżeli szukacie naprawdę dobrych czajników czy innych urządzeń AGD, to koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu Eltkom, gdzie możecie choćby znaleźć naprawdę stylowe czajniki elektryczne w wersji retro, które poza swoją funkcjonalnością będą też ozdobą wnętrza. Ale to nie jedyny sprzęt, który zasługuje na miano must have. Należy do tej grupy także frytkownica. W końcu, któż z nas nie ma ochoty na smaczne frytki po przyjściu z pracy? Taki obiad można przygotować nader szybko. Wystarczy tylko jeszcze dodać bukiet warzyw i już smaczny, pyszny obiad gotowy. Jednak zamiast klasycznej frytkownicy, zdecydowanie lepiej postawić na beztłuszczową. Ale to nadal nie wszystko, co możecie zrobić w tym urządzeniu. W końcu można w takiej frytkownicy przygotować jeszcze rybę czy mięso, a nawet warzywa i to tylko na jednej łyżce oleju. A skoro życie można sobie ułatwić, to dlaczego by tego nie zrobić? W myśl tej zasady warto też zdecydować się na zakup mopa parowego. W końcu dzięki niemu możecie szybko i łatwo wysprzątać każdą podłogę, ale też tapicerkę z kanapy czy nawet dywan. Jeden mop kuchenny ma tak wiele funkcji. A najlepsze jest to, że używanie go nie wymaga stosowania żadnych detergentów, a więc do tego można jeszcze sporo zaoszczędzić.

Sprzęty dla miłośników zdrowego stylu życia

Zbilansowana dieta wpisuje się w zdrowy styl życia. Na szczęście coraz więcej osób odżywia się nie tylko regularniej, ale i stawia na lekką dietę. Jeżeli i Wy chcecie należeć do tej modnej grupy, w Waszej kuchni nie może zabraknąć choćby wyciskarki do cytrusów. Nic tak nie dodaje energii jak świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy. Oczywiście jest on zdecydowanie zdrowszy niż sok z kartonu, a i smaczniejszy. Poza wyciskarką warto też zaopatrzyć się w blender kielichowy. Możecie w nim przygotować smaczne smoothie na bazie owoców i warzyw. Będzie ono stanowiło dobre i pożywne drugie śniadanie czy podwieczorek. Ciekawym wyborem jest także praktyczna szatkownica, w której możecie poszatkować nie tylko warzywa, ale i mięso czy pieczywo. A to oznacza, że przygotowanie smacznego posiłku będzie jeszcze szybsze. W naszym zestawieniu jest też miejsce dla elektrycznego grilla. Przygotowanie ryb czy warzyw jest szybkie i już po kilkunastu minutach można mieć gotowy obiad, który jest zdrowy, wszak nie jest przygotowany na tłuszczu.