Ponadczasowy styl skandynawski we wnętrzach

Styl skandynawski jest jednym z najbardziej popularnych nurtów we wnętrzarstwie. Kwintesencją stylu skandynawskiego jest funkcjonalność rozwiązań, korzystanie z naturalnych materiałów oraz prostota wykonania.

Styl skandynawski – dlaczego jest tak popularny we wnętrzach?

Istotne jest także optyczny powiększanie wnętrz dzięki stosowaniu jasnej kolorystyki pomieszczeń, a także minimalistycznego wystroju. Dzięki ograniczonej ilości mebli oraz ich użytkowemu zastosowaniu przestrzeń wydaje się jasna oraz ergonomiczna. W zakresie koloru oprócz tradycyjnej bieli wykorzystywane są także szerokości, odcienie błękitu oraz wrzosu. Istotne jest, aby wnętrza były rozjaśnione, tym samym często rezygnuje się z firan oraz zasłon, a także ozdób okiennych. Natomiast aranżacje mają być praktyczne oraz estetyczne. Kolejnym istotnym elementem w stylu skandynawskiego jest korzystanie z naturalnych elementów, takich jak drewno, kamień. Tym samym popularne są drewniane podłogi, ale także podłogi kamienne, wiklina, Natomiast w zakresie wystroju naturalna bawełna, len, plety o grubym splocie, wełna oraz juta.

Ponadto ze względu na praktyczne podejście w stylu skandynawskim istotnym elementem jest także dostępność materiału oraz ich cena. Na pierwszy plan wysuwa się także ekologiczne podejście w zakresie wystroju. Jest to aspekt bazujący na naturalności oraz wybieraniu rozwiązali, które dbają o środowisko naturalne. Dlatego wnętrze w stylu skandynawskim wyróżniają się świeżością oraz harmonia. Lekkość oraz czystość formy wyrasta z minimalizmu. Jednocześnie wszystkie elementy doskonale współgrają, tworząc przyjazny charakter pomieszczenia.

Równowagi dodaje także stosowanie naturalnych tkanin oraz stylowych dodatków. Wszystkie te elementy nie stanowią w przypadku, gdyż są precyzyjnie dobierane. W ten sposób całość tworzy harmonię oraz wysoką estetykę.

One thought on “Ponadczasowy styl skandynawski we wnętrzach

Dodaj komentarz