Jak wkomponować stolik kawowy do nowoczesnego salonu?

Stolik kawowy przeszedł w ciągu ostatnich lat niemałą metamorfozę. Z długiego, niemal obiadowego stołu stał się niewielką dostawką do kanapy.

Niewielką, lecz jednocześnie bardzo stylową i designerską. Co ciekawe, obecnie trudno mówić o jednym stoliku kawowym – ten mebel bardzo często łączy w sobie kilka mniejszych, które mogą tworzyć jedną, spójną całość bądź wręcz przeciwnie – możemy je w prosty sposób od siebie odseparować, tak aby umieścić w różnych miejscach, w zależności od naszych potrzeb i preferencji.

Nowoczesny salon jak wkomponować meble?

Nowoczesne stoliki kawowe cechuje przede wszystkim niewielki rozmiar. Najczęściej na blacie zmieści się dosłownie kilka kubków z kawą, w niektórych przypadkach także mała paczka ciasteczek do kawy. Niemniej jednak, jeśli chcemy zjeść ciasto bądź deser, będziemy musieli przenieść się do jadalni bądź do kuchni. Stolik kawowy powstał z myślą o stylu minimalistycznym – sam w sobie musi on stanowić ozdobę, jednocześnie nie będąc głównym punktem salonu. Dużą zaletą łączonych stolików kawowych, składających się z dwóch lub trzech komponentów jest fakt, iż bez większego problemu może je rozdzielić, umieszczając w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Nowoczesne stoliki kawowe są niskie, dlatego sprawdzą się zarówno jako dostawka do kanapy, jak i w przypadku, gdy w salonie siedzimy wyłącznie na wygodnych pufach czy poduszkach.

Mebel swoim wyglądem może przypominać lustro oprawione w ramkę, składane biurko czy nawet donicę na kwiatki. Projektantom pomysłów nie brakuje, a wybór konkretnego modelu zależy wyłącznie od naszych upodobań oraz od tego, w jakim stylu urządziliśmy salon.