Styl boho – kolory, wzory i dodatki

Swobodny styl boho przywodzący na myśl naturalność i wyraziste kolory od kilku lat jest jednym z dominujących stylów wnętrzarskich. Coraz więcej osób decyduje się na aranżację wnętrza właśnie w tym stylu.

Czym się on charakteryzuje?

Kolory w stylu boho

Jedną z głównych cech stylu boho jest całkowita dowolność w łączeniu ze sobą kolorów i wzorów oraz przepych i nasycenie barw. Dominujące kolory nawiązują do orientalnej palety barw czyli np. czerwieni, turkusu, brązu czy też purpury. We wnętrzach mogą sprawdzić się też pastelowe barwy, które stworzą idealne tło dla wyrazistych wzorów i dodatków.

Styl boho – wzory

Boho to moc wzorów i ornamentów. Rustykalne zdobienia, ludowe hafty, egzotyczne naszycia czy też marokańskie arabeski to główne z wykorzystywanych wzorów. Styl boho jest idealny dla osób lubiących podróżować i przywozić ze swoich wypraw pamiątki, ponieważ będą one idealnie wpasowywały się w tę stylistykę i współgrały ze sobą.

Dodatki w stylu boho

Styl boho uwielbia bibeloty, drobiazgi, kolorowe wazony czy też wzorzyste narzuty. Wszystkie te dodatki pozwalają na podkreślenie artystycznego charakteru wnętrza. Pożądane są tu liczne świeczniki, figurki, półmiski i patery – im jest ich więcej, tym lepiej. Styl Boho jest też ściśle powiązany z naturą. Świetnie wpasują się w niego duże donice z kwiatami np. figowcami czy palmami.

Wnętrza w stylu boho pozwalają też na połączenie tradycyjnych, często zabytkowych elementów wyposażenia z nowoczesnymi dodatkami

Jest to styl, który jest całkowicie wolny od wszelkich konwenansów. Dobrze czują się w nim osoby z artystyczną duszą, intelektualiści, indywidualiści, którzy nie boją się wyrażać swojej ekspresji poprzez chaotyczne i pełne barw i wzorów wnętrze.